IMG_1569

Hotel Jeleň (Hoffstadt)

História:
Ide o najvýznamnejšiu a najdominantnejšiu profánnu pamiatku námestia sv. Michala. Budova bola postavená na pozemkoch, ktoré patrili hlohovským pánom na mieste, kde stál starší objekt, zrejme už zo 14. storočia. Do tohto domu (kúrie) sa v 14. storočí odvádzali výnosy a naturálie z mýtneho. Listinné dokumenty dokazujú, že dnešná budova hotela mala svojho predchodcu - išlo o kamenný dom, ktorý zostal medzi ľuďmi v pamäti aj ako Hoffstadt. Samotnú budovu dnešného hotela datujeme do 17. storočia. Práve z tohto obdobia pochádza stavebné jadro dvojpodlažnej budovy s oblúkovými arkádami vnútorného dvora a zaklenutie priestorov na prízemí budovy. Pod stavbou sa nachádzajú rozsiahle pivničné priestory. Táto v jadre renesančná budova nás upúta výraznými empírovými a neoslohovými úpravami (zo začiatku 19. storočia pochádza aj cenná stropová maľba empírového charakteru).

Po rozsiahlej rekonštrukcii slúži v súčasnosti budova vyhľadávané centrum spoločenského združovania obyvateľov i návštevníkov mesta. 
V areáli funguje hotel, kaviareň a reštaurácia. V rozsiahlych pivničných priestoroch sú umiestnené bowlingové dráhy a biliardový stôl.

Ubytovanie:

Hotel Jeleň ponúka ubytovanie v 20 dvojlôžkových izbách, 2 jednolôžkových izbách a v jednom apartmáne.
Celková kapacita hotela je 46 lôžok.
Vybavenie izieb: Každá izba je vybavená vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou, LCD televízorom,DVD, satelitom, pripojením na internet a telefónom.
Samozrejmosťou je chladnička s minibarom.
Samozrejmosťou je 24 hodinová recepcia a pre ubytovaných hostí uzamknuté parkovisko na nádvorí hotela, možnosť započania bicykla v cene ubytovania a internet.

Reštaurácia, spoločenské priestory a kaviareň:
Hotel ponúka reštauráciu s kapacitou 90 miest a svoje pohodlie prináša aj 20 miest vo vestibule hotela.
Neoddeliteľnou súčasťou hotela je luxusná kongresová sála v dobovom štýle, určená pre organizovanie spoločenských udalostí. Jej kapacita je 130 hostí. Pre menšie skupinky (do 20 ľudí) je tiež k dispozícii salónik. 
Kaviareň hotela má svoju tradíciu už od roku 1937, keď sa mestský palác premenil na hotel. Návštevníci majú k dispozícii 80 miest na sedenie v príjemnom prostredí kaviarne a v letných mesiacoch 100 miest na krytej terase.

Bowling s denným barom:

  • 4 profesionálne dráhy

Otváracie hodiny:

Po- Štv 12:00 - 24:00
Pia- So 12:00 - 01:00
Ne- 12:00 - 24:00
Organizovanie jednorazových i dlhodobých turnajov bowlingu pre záujemcov všetkých vekových skupín

Rezervácie: 0917 740740
Cena bowlingu: 8,50 € / 1 hod.

 
)
  Adresa

Námestie sv. Michala, 920 01 Hlohovec

 
  Kontakt

tel: 033 7301429
Juraj Baumann, riaditeľ
mob.:
0915 444 860   
email: info@hoteljelen.sk
web: www.hoteljelen.sk

 
 
  Najbližšie zástavky (vzdušnou čiarou)
  • Hlohovec,,pošta MHD 270m
  • Hlohovec,,Hlohová ul. 290m
  • Hlohovec,,Hlohová ul. 370m
  • Hlohovec,,Hlohová ul. 380m
  • Autobusová zastávka 520m